Всесвітній день охорони праці: Виїзне засідання Президії ФПО

DSC00049

Для привернення уваги суспільства до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, щорічно 28 квітня відзначається Всесвітній день охорони праці, який в 2017 році за рекомендацією Міжнародної організації праці проходив під девізом: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

З нагоди офіційного відзначення в Україні Дня охорони праці 27 квітня на базі Житомирського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства відбулось виїзне засідання Президії Федерації профспілок Житомирської області, на якому заслуховувалось питання: «Про стан охорони праці в області та перспективні напрями діяльності профспілок в цій сфері».

Участь у заході взяли голова Федерації профспілок Житомирської області Неля Паламарчук, члени Президії Федерації профспілок області, директор Житомирського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Олександр Бортник, начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління Держпраці у Житомирській області Володимир Шевчук, заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Житомирській області Любов Клісовська, голова профкому підприємства Світлана Колесникова, інженер з охорони праці підприємства Сергій Крижановський та працівники апарату ФПО.

DSC00005
Під час заходу обговорювалися питання щодо стратегічних напрямів діяльності профспілок в сфері охорони праці, стану охорони праці в регіоні та наглядової діяльності відповідних державних органів, профілактичної роботи, направленої на запобігання нещасним випадкам на виробництві, обміну досвідом в організації роботи з охорони праці тощо.
Відкрила захід голова Федерації профспілок області Неля Паламарчук, наголосивши при цьому, що головний пріоритет державної політики в сфері охорони праці – збереження життя та здоров’я працівників, реалізація якого досягається шляхом створення безпечних умов праці на кожному робочому місці, а це законодавчий обов’язок кожного роботодавця.
Наступним виступив директор Житомирського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Олександр Бортник. В своїй доповіді він розповів про історію підприємства, відмітив організаційну і практичну роботу адміністрації та профкому в створенні безпечних умов праці, досягнення і проблемні питання під час діяльності підприємства.
Далі головний технічний інспектор праці ФПО Олександр Вербицький висвітлив питання щодо стану охорони праці в області та перспективні напрями діяльності профспілок в цій сфері, в якому акцентував увагу на збільшенні як загальної кількості потерпілих, так і кількості загиблих на виробництві відповідно на 26% та 38%. Відмітив безпосередню участь Федерації профспілок області в реалізації заходів Стратегії діяльності ФПУ на 2016-2021 роки «Європейський вибір», а саме, у формуванні та підписанні таких пріоритетних для профспілок документів, як Генеральна та територіальна угоди на 2016-2017 роки, в яких врегульовані основні принципи і норми реалізації соціально-економічної політики та трудових відносин, в тому числі і в сфері охорони праці.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих працівників на виробництві.

DSC09998
Потім виступили начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління Держпраці у Житомирській області Володимир Шевчук та заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Житомирській області Любов Клісовська. В своїх виступах вони підняли актуальні питання щодо імплементації механізмів європейського законодавства в національне, які направлені на здійснення державного нагляду в сфері охорони праці після відміни мораторію на перевірки органами Держпраці, а також реалізації Фондом профілактичних заходів по запобіганню випадкам виробничого травматизму та професійних захворювань і надання соціальних гарантій для потерпілих осіб на виробництві.
До обговорення зазначених питань долучились члени Президії ФПО та інші учасники виїзного засідання, після чого були прийняти відповідні рішення.
Наприкінці заходу голова обласної організації профспілки працівників соціальної сфери України Василь Шушпан урочисто нагородив голову профкому підприємства Світлану Колесникову почесною грамотою та грошовою винагородою за ІІ місце у Всеукраїнському галузевому конкурсі «Краща первинна профспілкова організація в здійсненні громадського контролю за дотриманням законодавства про охорону праці».
Головним надбанням проведення в області заходів з нагоди Дня охорони праці є те, що з кожним роком дана акція набуває популярності серед представників різних ланок нашого суспільства та верств населення, для яких життя і здоров’я людини праці стоїть на першому місці.

Використання матеріалів сайту тільки із посиланням на сторінку оригіналу.