Я маю право: Всеукраїнський просвітницький проект Міністерства юстиції

15107301930_autozoom_300x182

4 листопада Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Інформація про відповідне рішення розміщена на офіційному сайті Глави держави.

«Українці отримають знання. Знання – це найкраща зброю у боротьбі зі свавіллям чиновників і нечистих на руку ділків, які часто користувалися правовою неосвіченістю українців і таким чином порушували їхні права. Це великий крок до побудови демократичного правового суспільства, позитив від якого відчують на собі мільйони українців», – прокоментував підписання Указу Міністр юстиції Павло Петренко.

Уряд вже наповнює проект «Я МАЮ ПРАВО!» реальним змістом за такими напрямками:

1. #МаскиШоуСтоп: захист прав підприємців – прийняття Закону щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес

2. #ЧужихДітейНеБуває: захист прав дітей – прийняття Закону щодо посилення відповідальності за жорстку несплату аліментів

3. #АгроРейдериСтоп: захист прав аграріїв – створення антирейдерських аграрних штабів по всій Україні

4. #ХабарЗаНавчанняСтоп: захист прав студентів – боротьба з корупцією у вищих навчальних закладах.

Відповідно до тексту Указу, Уряд має забезпечити інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та Законами права через засоби масової інформації, шляхом роботи центрів та бюро безоплатної правової допомоги Мін’юсту, запровадження телефонних «гарячих ліній», організації зустрічей з громадянами за місцем проживання, виготовлення інформаційних матеріалів.

Кабінет Міністрів також має щоквартально інформувати Главу держави про хід реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Документ визначає, що органи місцевого самоврядування мають сприяти забезпеченню реалізації цього проекту шляхом проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи. Зокрема, на регіональних телеканалах мають бути створені програми, орієнтовані на підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян.

Нагадаємо: всеукраїнський правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» було презентовано Міністром юстиції Павлом Петренком та очільником USAID Уейдом Уорреном на початку червня цього року. Проект реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції за підтримки програми USAID «Нове правосуддя», БФ «Відродження», інших донорів та партнерів.

13 вересня 2017 року розпорядженням Кабінету Міністрів України №638-р «Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» у 2017-2019 роках» проекту було надано статус національного.

10 листопада Національна рада реформ більшістю голосів схвалила Стратегію інформування громадян України про гарантовані їм Конституцією та законами України права на період до 2019 року. Документ реалізовуватиметься в рамках всеукраїнського правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!».

 

За матеріалами сайту Головного територіального управління юстиції у Житомирській області

Використання матеріалів сайту тільки із посиланням на сторінку оригіналу.