70-річчя з дня утворення Житомирського обласного профспілкового об’єднання

Федерація Профспілок Житомирської Області

26 жовтня 2018 року о 10.00 у Будинку спілок відбудеться урочисте засідання Ради Федерації профспілок Житомирської області з нагоди 70-річчя з дня утворення Житомирського обласного профспілкового об’єднання. На засідання запрошені члени Ради, профактив області, ветерани профспілкового руху, соціальні партнери та ЗМІ.

Біографія профспілок Житомирщини писалася життям не одного покоління, життям країни, краю. В далекому 1948 році 26 жовтня на міжспілковій конференції було утворено Житомирську обласну раду профспілок. 17 галузевих профспілок об’єднались з метою організаційного зміцнення та підвищення ефективності своєї діяльності.
Облпрофрада здійснювала контроль за дотриманням трудового законодавства, керувала роботою технічної і правової інспекцій праці, роботою профспілкових організацій по державному страхуванню, охороні здоров’я трудящих, за житловим і культурно-побутовим будівництвом, забезпечувала активну участь профорганізацій у вихованні трудящих.
Проголошення України незалежною державою, оновлення громадсько-політичного життя, перехід до ринкової економіки вимагали від профспілок області нових взаємовідносин з органами державної влади, місцевого самоврядування, політичними партіями, громадськими організаціями, об’єднаннями. 22 січня 1991 року засідання повноважних представників галузевих профспілок проголосило утворення Федерації профспілок Житомирської області.
Сьогодні до складу Федерації профспілок Житомирської області входять 20 обласних галузевих профспілок чисельністю 137,1 тисячі членів профспілок, в цілому профоб’єднання складає 139,8 членів профспілок. У профспілках, що входять до складу ФПО діють: 1948 первинних профспілкових організацій, 7 об’єднаних організацій, 120 районних, 13 міських.
Федерація профспілок Житомирської області є однією зі сторін територіальної тристоронньої соціально-економічної ради. Голова ФПО Паламарчук Н.А. є членом колегії обласної державної адміністрації, обласної робочої групи з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення. Такі ради та робочі групи за участю профспілок створені і працюють у районах і містах області. Працівники апарату ФПО входять до складу робочої групи з підготовки проекту Програми соціально-економічного розвитку області. Профспілкові працівники є членами житлових, конкурсних комісій, комісій по погашенню заборгованості по заробітній платі, санації та банкрутству, постійно діючих комісій органів виконавчої влади.
Федерація профспілок області тісно співпрацює зі спільним представницьким органом роботодавців Житомирської області. Укладені угоди про співпрацю з головним управлінням Пенсійного Фонду України в Житомирській області, Головним територіальним управлінням юстиції в Житомирській області, Управлінням Держпраці у Житомирській області. Проводяться Дні відкритих дверей, публічні дискусії, консультації, круглі столи, семінари-навчання, участь у інших спільних заходах. Є певна співпраця з народними депутатами України від Житомирської області. Вони запрошуються на засідання Ради ФПО, зустрічі з профспілковим активом, їм надсилаються листи-звернення, пропозиції до законопроектів.
На завершення заходу учасниками засідання Ради ФПО буде прийнято підсумкові документи на підтримку вимог до керівництва держави учасників Всеукраїнської акції протесту профспілок, яка відбулась у м. Києві 17.10.2018 року, а саме:
1. Припинити економію на людині праці, і встановити з 1 січня 2019 року відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних конвенцій:
- розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 5167 гривень;
- мінімальний рівень оплати праці не нижче 7700 гривень;
- мінімальний розмір пенсії – 2840 гривень;
2. Не допустити підвищення цін на природний газ та електроенергію, тарифів на житло-комунальні послуги для населення. Надра і ресурси є власністю українського народу;
3. Забезпечити в Державному бюджеті України на 2019 рік належні видатки на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, розвиток галузей економіки;
4. Зупинити державне рейдерство майна профспілок та наступ на їх права!
5. Невідкладно погасити заборгованість з виплати заробітної плати на всіх підприємствах-боржниках і не допускати її виникнення у подальшому.

 

Використання матеріалів сайту тільки із посиланням на сторінку оригіналу.