Чи зараховується навчання в університеті до загального трудового стажу, якщо навчання проходило до 2004р.?

Так, зараховується. Згідно з частиною четвертою статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених раніше чинним законодавством.

До 1 січня 2004 року відповідно до статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-XII період навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі й клінічній ординатурі враховувався до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію (загального трудового стажу).

До стажу зараховуються лише періоди навчання за денною формою, що може підтверджуватися як відповідними записами в трудовій книжці, так і дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.

Використання матеріалів сайту тільки із посиланням на сторінку оригіналу.