П’ять кроків до власного житла

П’ять кроків до власного житла

Питання забезпечення житлом населення завжди було одним з пріоритетних завдань Держави, Президента, Уряду, тому в 2012 році, в рамках реалізації Соціальних ініціатив Президента України, було запроваджено новий механізм, що дозволяє вирішити житлове питання громадянам України, які потребують поліпшення житлових умов (Постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 року № 343 затверджено Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов).

Цей механізм передбачає для громадян, що потребують поліпшення житлових умов, можливість отримати кредит на пільгових умовах у банку.

Скористатися цією програмою можуть громадяни, без будь-яких вікових обмежень, а саме:

-       громадяни, які на підставі Житлового кодексу перебувають на
квартирному обліку;

-       громадяни, які забезпечені за місцем проживання, зареєстрованим в
установленому порядку, житловою площею, що не перевищує 9 кв. метрів на  одного члена сім’ї, або проживають (зареєстровані в установленому порядку у гуртожитку).

Існують певні вимоги до квартир, які можуть приймати участь у програмі. Перелік об’єктів, серед яких можна обрати собі житло затверджується Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України та зазначений у відповідному розділі на сайті Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву — www. molod-kredit.gov.ua, або на сайті www. minregion.gov.ua

Площа житла, на яку може розраховувати сім’я з двох осіб складає 40 кв. метрів загальної площі, на кожного наступного члена сім’ї можна розраховувати ще на 18 кв. метрів, проте все ж таки загальна площа квартири, яка може бути придбана в рамках цієї програми, складає не більше 76 кв. метрів, а для індивідуальних житлових будинків — не більш як 94 кв. метра.

Щодо питання вартості житла. Урядом, у відповідному порядку було окреслено об’єкти вартість будівництва яких не має перевищувати:

-  для Києва — 7 тис. грн. за 1 кв.м;

-  для міст Київської області, обласних центрів, а також для Сімферополя
і Севастополя — 5 тис. грн.;

-  в інших населених пунктах країни — 4 тис. грн.

Зважаючи на ринкову ситуацію, допускається перевищення встановлених норм по вартості та площі (не більше 25%), проте таке перевищення потрібно буде оплатити власними силами.

На сьогодні Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», регіональні управління якої безпосередньо займаються питаннями часткової компенсації відсотків, укладені генеральні Договори взаємодії з Укргазбанком, Ощадбанком, Укрексімбанком, на підставі яких укладаються договори між всіма регіональними управліннями Фонду та представництвами банків. На регіональному рівні укладені договори з банками «Демарк» та «Меркурій».

За умовами програми, кредитні договори, за якими надається компенсація, укладаються на термін — до 15 років, відсоткова ставка не більше 16%, та обов’язковий власний внесок позичальника — не перевищує 25% вартості житла. При цьому слід зазначити, що фактично, громадяни сплачують кредит з відсоткової ставкою 3 відсотки річних, решта ж компенсується державою.

Сьогодні вже понад 2000 сімей досягай своєї мети та проживають у власних оселях.

Для того щоб стати власником своєї власної квартири необхідно здійснити першочергові п’ять основних кроків:

Крок 1

Перевірити, чи маєте Ви право стати учасником програми здешевлення вартості іпотечних кредитів.

Крок 2

Звернутись до регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

Крок З

Обрати квартиру, яку Ви хочете придбати.

Крок 4

Звернутись до банку щодо надання кредиту, й отримати рішення кредитного комітету банку про надання кредиту.

Крок 5

Укласти договори щодо участі у програмі.

На місцях інформацію про умови програми здешевлення вартості іпотечних кредитів можна дізнатися в регіональних управліннях Фонду, які діють в кожній області, АР Крим, містах Києві та Севастополі. Детальна інформація також міститься на офіційному сайті Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву www. molod-kredit.gov.ua

Використання матеріалів сайту тільки із посиланням на сторінку оригіналу.